Papieskie Dzieło Misyjne dzieci

7 listopada 2016

W niedzielę 30.10.2016. w kościele pw. św.S.Kostki w Sulechowie miało miejsce uroczyste wstąpienie członków Koła Misyjnego w szeregi Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Obecnie nasza grupa liczy 47 osób. Brawo Wy! W czasie uroczystości dzieci i młodzież przygotowały oprawę muzyczną oraz liturgię (czytania, modlitwę wiernych, psalm). W niezwykle uroczystej procesji z darami uczniowie złożyli m.in. świece w kolorach misyjnych, banany, kwiaty, legitymacje członkowskie.
Po kazaniu wygłoszonym przez ks.Przemysława Janickiego, przedstawiciele koła w imieniu wszystkich członków w obecności Diecezjalnego Dyrektora Dzieł Misyjnych – ks. Marcina Napadło złożyli uroczystą przysięgę poczucia solidarności, zarówno duchowej jak i materialnej, wobec swoich rówieśników na całym świecie.
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – wolontariuszom, rodzicom, kapłanom, sympatykom, przyjaciołom.
To dzięki Wam czerpiemy siłę i ochotę do działania.
K. Zamolska