X Mały Konkurs Recytatorski „O tytuł mistrza interpretacji”

25 października 2016

24 października 2016r. w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „O tytuł mistrza interpretacji Sulechów 2016”.

Celem konkursu było wzbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspierania uzdolnień recytatorskich.

W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas młodszych naszej gminy. Każdy uczestnik recytował wiersz w swojej kategorii. Jury przy ocenie kierowało się następującymi kryteriami: interpretacja utworu, intonacja głosu, dykcja i wyrazistość.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mali recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Z Zespołu Szkół nagrodzono:

KLASY PIERWSZE

Mistrzem recytacji został Krystian Kraśniewski z klasy I a – wych. A. Wesołowska oraz wyróżnienie otrzymała Zofia Chmielewska kl. I a – wych. A. Wesołowska

KLASY DRUGIE

Wyróżnienia: Sebastian Kaźmierczak kl. II c – wych. M. Wieczorek oraz Barbara Palicka kl. II d – wych. D. Wieczorek

KLASY TRZECIE

Wyróznienia: Maja Andrzejewska kl. III b – wych. T. Czerniawska oraz Martyna Mroczkowska kl. III d – wych.  S. Sulek

Uczniowie z klas IV- VI szkoły podstawowej wzięli udział w X Gminnym Konkursie Poetyckim „ Liść  się mieni barwami jesieni”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami poetyckimi i  ułożyć autorski wiersz o jesieni. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły –

Natalia Skowron z klasy IVd ( wych.  A.  Zawartowska).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym !

E. Żok , biblioteka szkolna