Zajęcia edukacyjne ,,Od ziarenka do bochenka’’

20 października 2016

Zajęcia edukacyjne  ,,Od ziarenka do bochenka’’- wycieczka do Karczmy Taberskiej w Janowcu. 4 października 2016r. uczniowie kl. IIIc i IIId udali się na wycieczkę do Karczmy Taberskiej w Janowcu  na zajęcia dydaktyczne ,,Od ziarenka do bochenka’’. Zajęcia związane były z  tradycją wypieku chleba. Celem zajęć było poznanie rodzajów zbóż oraz kolejnych etapów powstania chleba. Każdy uczeń w czasie zajęć upiekł swój chleb, który zabrał do domu. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje regionalne Ziemi babimojskiej. Przy śpiewie oraz tańcach regionalnych świetnie się bawiły.  Atrakcją podczas wycieczki było przejście  ścieżką dydaktyczną Eko – park na której dzieci utrwalały piętra lasu i nazwy drzew. Na podsumowanie naszej wycieczki dzieci zwiedziły Port Zielona Góra w Nowym Kramsku.

Wycieczka była udana, do domu dzieci wróciły  pełne wrażeń .  S. Sulek i A. Walicka