Pola Nadziei

13 października 2016

Dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele –  wszyscy biorą udział  w akcji „POLA NADZIEI”. Warto jednak wspomnieć, na czym ona polega.

Pomagamy ludziom chorym, nieuleczalnie chorym. Nie możemy spowodować ich wyzdrowienia, możemy sprawić, by godnie przeżywali czas, jaki im pozostał.

W sobotę 24.09.2016r.  młodzież z naszej szkoły pojechała do Zielonej Góry,              by posadzić symboliczne cebulki żonkili – kwiatów nadziei. Byli to: Klaudia Jankowiak, Agnieszka Skrzypczak, Patrycja Kuryło, Szymon Niedźwiedzki, Wiktoria Jankowiak, Weronika Jankowska, Martyna Bartczak, Paulina Adamczyk, Julia Gmiąt, Jakub Metzner.

W pobliżu szkoły, na klombach, wiosną znów zakwitną kwiaty: żonkile i tulipany. Będą piękne, ucieszą oko, a może i duszę. Gdzieś tam, miejmy nadzieję,  uśmiechnie się człowiek, którego nie znamy, ale dowie się, że o nim pomyśleliśmy, że nie jest sam, bo kupiliśmy …sadzonki kwiatów. Przekazaliśmy hospicjum 746 złotych. Można powiedzieć, że jedna złotówka to niewiele, jednak jeśli zbierze się wielu ludzi dobrej woli, można osiągnąć naprawdę dużo.

Dorota Paluszak

Aleksandra Zawartowska