Jesień Kubusia Puszatka

13 października 2016

Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów po raz kolejny gościła aktorów  Teatru „ART- RE” z Krakowa, który przedstawił spektakl pt. ”Jesień  Kubusia Puszatka”.

Z naszej szkoły  na przedstawienie udały się „Pajacyki” wraz z wychowawczynią p. L.Merdas. Mali widzowie mieli okazję spotkać się z przyjaciółmi Kubusia: Prosiaczkiem, Kłapouchym, Tygryskiem  i Krzysiem, a także możliwość wystąpienia na scenie razem   z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Kubuś i jego przyjaciele przypomnieli widzom o: ochronie przyrody, kolejności pór roku, zmianach, jakie następują w przyrodzie, jesiennych pracach polowych, grzybobraniu, a także o tym jak ważna jest przyjaźń. Dzieci z ciekawością śledziły przygody Kubusia, śmiały się, gdy wpadał w tarapaty, ale także pomagały, kiedy potrzebował pomocy.  Z zaangażowaniem wcielały się w wyznaczone role. Pomagały Króliczkowi w ogrodzie, uczyły Kłapouchego nazw pór roku, Prosiaczkowi tłumaczyły, jakie warzywa zbieramy jesienią. Wszyscy dobrze się bawili, zdobywając jednocześnie nowe wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej.