PODRÓŻ PO EUROPIE

10 czerwca 2016

23 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w turnieju pod hasłem „Podróż po Europie”. Na turnieju gościliśmy drużynę ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i pięć zespołów z naszej szkoły. Zawody miały formę wspólnej zabawy. Uczniowie brali udział w konkurencjach teoretycznych i sprawnościowych.

Układali z puzzli flagi państw UE, rozpoznawali kontury państw, wyszukiwali nawy państw w zdaniach, łączyli państwa i ich stolice, wyklejali flagę Unii Europejskiej. Wśród konkurencji sprawnościowych znalazły się między innymi wyścigi z piłkami, skoki w workach, rzuty woreczkami do celu, toczenie piłki kijem hokejowym.

Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat państw UE i bardzo dobrym przygotowaniem sprawnościowym. Pracowali zgodnie, szybko i sprawnie.

Najwyższy wynik (62 p.) uzyskała drużyna pod nazwą Akrobaci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 dobywając I miejsce. Drugie miejsce (61 p.) zdobyła drużyna Podróżnicy z  SP Nr 3, a trzecie miejsce (60 p.) Młodzi Europejczycy z SP Nr 3. zwycięskie zespoły otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom tak wielkich osiągnięć.

Turniej przygotowały: Katarzyna Krzyżak, Alicja Walicka i Agnieszka Wesołowska.

[nggallery id=693].