SP 3 SULECHÓW WICEMISTRZEM POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW W SEZONIE 2015/2016

31 maja 2016

W dniach (26-29) maja 2016r. w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Wystąpiło w nim 16 drużyn (Mistrzowie Województw) z całej Polski.

Ogromny w sukces w zawodach odniósł zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie- stając na drugim stopniu podium zdobył tytuł wicemistrza Polski. W I etapie rozgrywek odbywała się rywalizacja w grupach, w której zespół trenera Puchalskiego pokonał zespoły z Nysyi Krakowa w stosunku 2:0 oraz  uległ drużynie z Łodzi 1:2. W grupie ćwierćfinałowej SP 3 Sulechów pewnie pokonał  Kędzierzyn Koźle 2:0  oraz Bydgoszcz 2:0. W ½ finału nasz zespół stosunkowo łatwo pokonał Oławę 2:0 i awansował do ścisłego finału Mistrzostw Polski. W meczu o I miejscew dramatycznych okolicznościach przy bardzo głośnym dopingu wiernych kibiców z Sulechowa nieznacznie uległ drużynie z Kędzierzyna Koźle w stosunku 1:2 uzyskując tytuł Wicemistrzów Polski. Zawodnik SP 3 Sulechów-Jan Jasiński został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem zawodów. -Ten wspaniały wynik jest nagrodą za ciężką pracę trenera Mieczysława Puchalskiego ( wychowawcę min. Łukasza Żygadło) a także dowodem na to, że przyjęty przez nas system szkolenia oparty na założeniach Nadodrzańskiej Akademii Siatkówki przynosi efekty i zmierza we właściwym kierunku. Serdecznie gratuluję trenerowi i zawodnikom- powiedział po zawodach uradowany dyrektor Zespołu Szkół w Sulechowie – Romuald Modrzyk.

1

Stoją od lewej: Mieczysław Puchalski-trener, H. Kula, P. Adamczewski, P. Pośledni, O. Maniukiewicz, J.Jasiński, K.Klóska . Klęczą od lewej: M. Furmański, M. Szostak, S. Brodzik ,A. Kłysz .