VI Dekanalny Konkurs Biblijny

12 maja 2016

29 kwietnia 2016r. już po raz szósty,  odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych. Do finału Konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów z 10 szkół  z dekanatu sulechowskiego.

Utworzyli oni trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Zawodnicy wraz ze swoimi nauczycielami przyjechali z Kalska, Klenicy, Niekarzyna, Kargowej, Bojadeł, Kij, ,Bukowa, Cigacic  oraz z obu sulechowskich szkół (SP 1 i SP 3).

Powróciliśmy do początków Nowego Testamentu, do ewangelii wg św. Mateusza. W tym roku treści pytań i  zadań dotyczyły tej właśnie księgi. Zadania były bardzo różnorodne: dopasowywanie obrazów do konkretnych scen biblijnych, krzyżówka, tekst do uzupełnienia, rebusy, quiz, jak w dobrym teleturnieju i odgadywanie biblijnych scenek teatralnych, przygotowanych przez uczniów kl. III b edukacji wczesnoszkolnej, pod kierunkiem pani Krystyny Zamolskiej.

Najlepszą wiedzą wykazała się reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 1 z Sulechowa. Nasza szkoła, reprezentowana przez Dawida Grzybacza (Vc), Michała Jurewicza (IV d) i Mikołaja Soroko (IV d)  zajęła II miejsce. Chłopcy zdobyli tylko o jeden punkt mniej niż zwycięzcy.  Uczniów przygotowały p. K. Zamolska i p. W. Samociak.

Impreza została uświetniona występem wokalnym uczniów naszej szkoły, należących do grupy Koło Misyjne i Przyjaciele, którego opiekunem jest p. Krystyna Zamolska. Piosenkę „Dzieci świata” pięknie wykonała Marysia Sołtys z kl. IV d . Do występu przygotowała się pod kierunkiem p. B. Łyżwińskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Konkursu, a szczególnie Zosi, Weronice, Marysi, Jakubowi, Wojtkowi, Kornelii, Gracjanowi, Ani, Wiktorii i Jankowi oraz uczniom z Koła Misyjnego.

Dziękujemy p. Łyżwińskiemu za nagłośnienie i oprawę muzyczną, p. Godyń za piękną dekorację i p. Mieszkiel za pomoc w przygotowaniu dyplomów.

Konkurs przygotowali nauczyciele religii: p. K. Zamolska, Wioletta Samociak, W. Konstańczak i A. Kwaśnicka.

(opracowała W. Konstańczak)

[nggallery id=679].