Uczymy się od siebie nawzajem

20 marca 2016

8 marca nasi uczniowie z wolontariatu „Jesteśmy dla Ciebie” byli w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulechowie i uczestniczyli w warsztatach plastycznych.
Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc wspólnie z podopiecznymi placówki przygotowywaliśmy kartki świąteczne.

Ileż radości, motywacji i satysfakcji daje taka wspólna praca. Jest zabawą i równocześnie ciężką pracą. Uczy cierpliwości i rozwija nasze zdolności.
Jesteśmy po to, by uczyć się od siebie nawzajem.
My wolontariusze uczymy się empatii, doceniania wartości, jakie niesie nam życie , z jego radościami i smutkami. Uczymy się współpracy z osobami niepełnosprawnymi.
Podopieczni placówki uczą się i rozwijają swoje zdolności manualne, starają się sprostać zadaniom, nie zawsze łatwym i prostym.
Wspólna praca daje wiele radości, rozwija każdą ze stron. I przede wszystkim pokazuje, by doceniać to, czym i KIM jesteśmy obdarzeni
Dziękuję za gościnność i za zaproszenie nas do współpracy.
Dziękuję wolontariuszom – jesteście super

Wioletta Samociak