DZIECI POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !

12 marca 2016

W lutym uczniowie klas drugich szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie plastycznym p.h. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

Konkurs poprzedzony był pogadanką dotyczącą konieczności pomocy ptakom i zwierzętom leśnym w trudnym zimowym czasie. Uczniowie wcześniej odwiedzali  karmniki, wypełniali je ziarnami i innymi ptasimi smakołykami. Akcję rozwieszania na terenie szkoły karmników już wcześniej przeprowadzili mali przyrodnicy ze Szkolnego Klubu Miłośników Przyrody pod opieką p. T. Czerniawskiej i z dużym zaangażowaniem swoich rodziców. Wszystkie te działania były inspiracją do wykonania ładnych i pomysłowych prac plastycznych w czasie konkursu. Najciekawsze i najbardziej estetyczne prace wykonali:

Dominik Marek IIa

Malwina Eckert IIa

Oliwia Bajor IIb

Natalia Kraśniewska IIb

Nikola Wawrzyniak IId

Aleksandra Jędrysiak IIe

Maja Ziobrowska IIf

Nikola Kierczyńska IIg

Michalina Stanczewska IIg

Szkolny konkurs plastyczny przeprowadziły  nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – panie Teresa Czerniawska i Anna Kwaśnicka.

nggallery id=646].