DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

23 lutego 2016

W grudniu 2015r. siedemnastu uczniów z kl. II – III SP wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla mistrzów”. Dzieci musiały uzupełnić tekst dyktanda brakującymi i literami oraz rozwiązać bardzo trudny test wielokrotnego wyboru, dotyczący zasad ortograficznych i wyrazów z trudną pisownią.

Na uwagę zasługuje fakt, iż 8 uczniów zdobyło bardzo wysokie lokaty: od 8 do 15 miejsca w Polsce, otrzymując od organizatora dyplom wyróżnienia. Dodatkowo przez szkołę zostali nagrodzeni nagrodą książkową. Wyniki wszystkich naszych uczniów przedstawia poniższa tabela.
Gratulujemy uczniom i nauczycielkom, które przygotowywały je do konkursu: p. Teresa Czerniawska, Bożena Kondratowicz, Agnieszka Wesołowska i Elżbieta Kiełbasa.
Konkurs na terenie szkoły zorganizowały i przeprowadziły p. Teresa Czerniawska i Dorota Wieczorek.

[nggallery id=642].