Wizyta w Redakcji Gazety Lubuskiej

21 grudnia 2015

Dnia 7 grudnia uczniowie klas III B i III C z okazji mikołajek pojechali na wycieczkę do Redakcji Gazety Lubuskiej w Zielonej Górze oraz na warsztaty cukiernicze do Manufaktury Słodyczy „Kraina Słodkości”.

Dzieci miały możliwość zobaczenia w jaki sposób redaguje się gazetę, zapoznały się z pracą reportera oraz poznały historię powstania pierwszego egzemplarza Gazety Lubuskiej. W „Krainie Słodkości” natomiast zapoznały się z procesem ręcznej produkcji słodyczy z naturalnych surowców barwionych wyciągami z owoców i warzyw oraz własnoręcznie wykonały sobie mikołajkowe lizaki. Na zakończenie wycieczki zwiedziły zielonogórski deptak i podziwiały świąteczne dekoracje. Dzieci pełne miłych wrażeń i bogatsze o nowe wiadomości w dobrych humorach wróciły do szkoły.
D.Bieława M.Mackiewicz

[nggallery id=621].