II g i II e z wizytą u weterynarza

4 grudnia 2015

23 listopada i 30 listopada uczniowie klasy II g i II e SP wraz z wych. Katarzyną Krzyżak i Anną Kwaśnicką wybrali się do gabinetu weterynarii Pani Martyny Szymczak-Cielmy w Sulechowie. Uczniowie mogli bliżej poznać ten niezwykły zawód. Pani doktor opowiedziała o pracy weterynarza, czym się zajmuje,

jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko.
Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie lecznicy, gabinet zabiegowy oraz salę operacyjną. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci był przyprowadzony przez Panią Martynę zaprzyjaźniony kot. Każdy z uczniów mógł go pogłaskać i posłuchać bicia jego serca. Dzieci dowiedziały się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, jak należy dbać o domowych pupilków, a szczególnie jak przygotować ich do nadchodzącej zimy. Pani doktor udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci. Na koniec pobytu uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w lecznicy i pełne wrażeń wróciły do szkoły.
Klasy IIg i II e składają serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcenie czasu mimo wielu obowiązków.
Katarzyna Krzyżak

[nggallery id=614].