Rekolekcje patriotyczne w Paradyżu.

30 listopada 2015

Wyjazdy do domu św. Jacka w Paradyżu stały się już tradycją Koła Misyjnego. Tym razem dni skupienia trwały od 23 do 25 października 2015 r. Przeżywaliśmy je w duchu patriotycznym razem ze świętym Andrzejem Bobolą . Uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach historycznych dotyczących wojen polsko-szwedzkich oraz konfliktu z Kozakami .

Poznaliśmy także wiele faktów z życia i męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli, który jako Invictus Athleta Christi (czyli Niezwyciężony Zawodnik Chrystusa) poucza o konieczności składania świadectwa za wiarę.
Oprócz rozważań duchowych było także sporo rozrywki, m.in. mecz piłki siatkowej czy nocne zmagania w gry planszowe (królowała Activity ). Jak zawsze, wyjazd był bardzo udany. Kolejny planujemy w styczniu. Zapraszamy także innych chętnych, nie tylko członków Koła Misyjnego.

[nggallery id=609].