III GMINNY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” SZKOŁA PODSTAWOWA

14 listopada 2015

29 października 2015r. odbył się w naszej bibliotece III Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. W tym roku obchodziliśmy szereg rocznic związanych z twórczością najsłynniejszego twórcy utworów detektywistycznych Artura Conan Doyle’a, dlatego też przyświecało nam hasło „Na tropie zła”.

W pierwszej części uczestnicy prezentowali przygotowane fragmenty dzieł kryminalno- detektywistycznych, natomiast w drugiej części fragmenty utworów Z. Nienackiego „Pan Samochodzik i…” Szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie ze SP w Kijach, SP nr 1 i nr 3 w Sulechowie.

Skład komisji:

przewodnicząca – p. Ewa Leśniak – Borzęcka

członkowie – p. Anna Gmiąt, p. Marzena Wieloch, p. Aleksandra Zawartowska

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszyscy prezentowali się z jak najlepszej strony, jednak trzeba było wyłonić zwycięzców. Zostali nimi:

I miejsce – Sara Smagło z SP Kije,

II miejsce – Dorota Wanio z SP 1 w Sulechowie,

III miejsce – Eliza Rosolska z SP 1 w Sulechowie oraz Weronika Wałukiewicz

z SP 3 w Sulechowie,

wyróżnienie otrzymał Marcel Górny z SP 3 w Sulechowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Nagrody dla laureatów ufundował Burmistrz Sulechowa, który objął całą imprezę swoim patronatem.

E. Akonom, R. Cieślik, M. Dzierla

[nggallery id=599].