Wizyta uczniów w Jednostce Wojskowej w Sulechowie z okazji Święta Pułku.

11 listopada 2015

Dnia 06.11.2015r. uczniowie klasy Ib wych. Elżbieta Żok, kl.Ic wych. Malgorzata Wieczorek kl.I g wych. Agnieszka Pakos ,kl.I h wych Dagmara Tworek odwiedzili Jednostkę Wojskową w Sulechowie z okazji Święta Pułku. Żołnierze przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji.

Dzieci mogły zobaczyć wojskowy sprzęt, uzbrojenie wojskowe oraz mieli możliwość wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy. Ogromnym zainteresowaniem szczególnie chłopców cieszył się czołg i pojazdy pancerne, do których można było wejść zobaczyć specjalistyczne urządzenia. Uczniowie mieli okazję również uczestniczyć w uroczystym apelu i obserwować defiladę przy akompaniamencie wojskowej orkiestry. Wszyscy zostali poczęstowani pyszną wojskową grochówką. Wizyta w Jednostce Wojskowej była okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska, pogłębiania uczuć patriotycznych i wiedzy historycznej na temat własnej Ojczyzny.

Małgorzata Wieczorek

[nggallery id=597].