Od ziarenka do bochenka

31 października 2015

W dniach 5 i 13  października uczniowie klas IIId, IIIe, IIIb i IIIc wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w ciekawych warsztatach dydaktycznych odbywających się w Karczmie Taberskiej w Janowcu, związanych z tradycją wypiekania chleba. Wszyscy uczestnicy zostali przywitani po staropolsku chlebem i solą.

Podczas zajęć dzieci poznały zawody związane z etapami powstania chleba, tradycje i zwyczaje ludowe Babimojszczyzny uczyły się tańców i przyśpiewek ludowych oraz rozpoznawania rodzajów zbóż. Szczególną atrakcją było samodzielne formowanie bochenków chleba z ciasta, a później ich upieczenie. Uczestnicy warsztatów nauczyli się wiele, a na pewno na długo zapamiętają zapach i smak świeżego chleba.

[nggallery id=591].