Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Spotkania z literaturą detektywistyczną „ Na tropie …”

31 października 2015

W październiku z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych podejmowane są różnorodne działania przez biblioteki. W tym roku szkolnym nasza biblioteka obchodziła swoje święto związane z literaturą detektywistyczną ph. „ Na tropie zła”.

Uczniowie ze szkoły podstawowej i z gimnazjum wzięli udział w konkursach literackich i plastycznych. Natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniach w bibliotece szkolnej. Celem tych spotkań było zachęcanie uczniów do czytania, otwieranie przed młodym czytelnikiem świata pełnego fascynujących przygód, pokazanie, że czytanie to przyjemność. Najmłodsi czytelnicy zostali zapoznani z pracą w bibliotece, księgozbiorem, działami w bibliotece, sposobem wypożyczania książek , a także funkcjonowaniem czytelni. Obejrzeli dwa odcinki przygód detektywa smoka wawelskiego i towarzyszącego mu kucharza na podstawie książki S. Pagaczewskiego „ Porwanie Baltazara Gąbki”, wysłuchali wierszy „Smok” J. Brzechwy oraz „ Bazyliszek i Barbarka” T. Kubiaka głośno czytanych przez panie bibliotekarki , a także obejrzeli wystawę prac plastycznych uczniów z gimnazjum – „ Nietypowy portret detektywa” , „ Książka z dreszczykiem”( plakat zachęcający do czytania),projekt okładki książki detektywistycznej. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom w młodych czytelnikach zostanie zaszczepiona chęć do czytania książek .Panie bibliotekarki starały się utwierdzić dzieci w przekonaniu, że książka to zarówno źródło wiedzy jak i ogromnej przyjemności.
R.Cieślik, M. Dzierla , A. Eckert

[nggallery id=592].