JESTEM BEZPIECZY !

22 października 2015

Dnia 19.10.2015r w naszej szkole odbyło się spotkanie ze starszą inspektor Straży Miejskiej panią Kariną Pisarską. Podczas spotkania uczniowie z kl. I c dowiedzieli się, jak bezpiecznie mogą poruszać się po drogach. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur oraz akcesoria potrzebne do pracy.

Pani funkcjonariusz w ciekawy sposób przedstawiła uczniom różne sytuacje i wyjaśniła jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, zachować się na drodze bez pobocza. Zwróciła szczególna uwagę na noszenie elementów odblaskowych, które w godzinach popołudniowych są konieczne. Przy pomocy kolorowych plansz zapoznała uczniów z przepisami ruchu drogowego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy czynnie brali w nim udział, zadając wiele istotnych pytań gościowi. Sami również dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało odblask, który należało umieścić w widocznym miejscu na plecaku.
Małgorzata Wieczorek

[nggallery id=589].