Świat Garmana

11 października 2015

Dnia 8 X 2015r. dzieci z kl. I d SP obejrzały kolejny spektakl internetowy. Tym razem było to przedstawienie transmitowane z Teatru „Baj” w Warszawie – „Świat Garmana”, które powstało na podstawie utworów Stiana Hole – współczesnego norweskiego autora książek dla dzieci. Spektakl przedstawiał świat widziany oczami chłopca o imieniu Garman, jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie.

Autor, a za nim twórcy spektaklu, próbują dowieść, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych. Głównego bohatera dzieci poznały w momencie kiedy zbliża się chwila, w której pójdzie on po raz pierwszy do szkoły, czyli dokładnie w takiej chwili życia, jak one są teraz.

W spektaklu były ograniczone słowa aktorów, było dużo muzyki, obrazu, tańca i humoru. To wszystko oraz fakt, że Garman był ich rówieśnikiem sprawiło, że dzieci obejrzały przedstawienie z zapartym tchem.

Dodatkową atrakcją było to, że odwiedzili nas dziennikarze z TVP Gorzów i nagrali wywiady nt spektaklu z dziećmi i wychowawczynią Dorotą Wieczorek. Nagrany materiał został wyemitowany w Telewizji regionalnej 8 X 15r. o godz. 18.30.

Dzięki współpracy z telewizją dzieci mają możliwość uczestniczenia w internetowych transmisjach. Jest to super okazja do poznawania świata teatru. Na pewno nie możemy tak często wyjeżdżać na wycieczki do prawdziwego teatru i dlatego teatr, za pomocą łączy inernetowych dociera do nas. Już czekamy na kolejną sztukę!