TURNIEJ DLA KLAS TRZECICH „PODRÓŻ PO EUROPIE”

5 czerwca 2015

W maju odbył się turniej sportowo – wiedzowy pod hasłem „Podróż po Europie” . W zabawie wzięło udział pięć drużyn. Zawodnicy wykonywali zadania sportowe i badające wiedzę o krajach Unii Europejskiej. W kolejnych konkurencjach uczniowie przyklejali gwiazdki na fladze Unii Europejskiej, wyszukiwali nazwy państw unijnych w zdaniach, układali z puzzli flagę jednego z państw, łączyli nazwę państwa z jego stolicą. Startujący wykazali się również ogromnym zaangażowaniem, szybkością i zwinnością w konkurencjach sportowych. Pokonywali slalom kozłując piłką, skakali w workach, rzucali woreczkami do celu.

W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna Pingwinów, drugie – Eurodzieciaki, trzecie – Obywatele Unii, czwarte miejsce zdobyły Unionki, piąte – Euroziomki.
Turniej przygotowały: Alicja Walicka i Agnieszka Wesołowska

[nggallery id=553].