V konkurs biblijny

1 czerwca 2015

24 kwietnia 2015r. już po raz piąty, odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych. Do finału konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów z 10 szkół z dekanatu sulechowskiego. Utworzyli oni trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Zawodnicy wraz ze swoimi nauczycielami przyjechali z Kalska, Klenicy, Niekarzyna, Kargowej, Bojadeł, Kijów, Nowego Kramska, Bukowa oraz z obu sulechowskich szkół (SP 1 i SP 3).

W tym roku treści pytań i zadań dotyczyły pierwszej księgi Starego Testamentu – Księgi Rodzaju. Zadania były bardzo różnorodne: krzyżówka, tekst do uzupełnienia, rozsypanka wyrazowa, puzzle, quiz, jak w dobrym teleturnieju i odgadywanie biblijnych scenek teatralnych, przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Krystyny Zamolskiej.
Najlepszą wiedzą wykazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Klenicy . Nasza szkoła, reprezentowana przez Kornelię Zjawin (V a), Magdę Palicką (V b) i Weronikę Wałukiewicz (IV d), po zaciętej czterokrotnej dogrywce, zajęła IV miejsce. Uczennice były przygotowane przez panią Wiolettę Konstańczak .
Impreza została uświetniona pantomimą Maski, którą zaprezentowali nasi gimnazjaliści, przygotowani przez panią Krystynę Zamolską, oraz występem wokalnym Agaty Tomaszewskiej z klasy II b gimnazjum. Wystąpili także najmłodsi soliści z naszej szkoły, pod kierunkiem p. B. Łyżwińskiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu, a szczególnie Magdzie i Michałowi z kl. II a, Natalii, Emilowi, Jakubowi i Dawidowi z kl. III b oraz uczniom z Koła Misyjnego.
Konkurs przygotowali nauczyciele religii: p. K. Zamolska, W. Samociak, W. Konstańczak i A. Kwaśnicka.
(opracowała W. Konstańczak)

[nggallery id=546].