LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI 2015. ELIMINACJE POWIATOWE

7 maja 2015

Powiatowe eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, będącego jednym z działań w ramach programu PRO ARTE 2015 (Promocja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży) – odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim, we wtorek 28 kwietnia 2015 r. Współorganizatorami eliminacji było Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Do Konkursu zgłoszonych zostało 35 wykonawców z pięciu gmin: Babimost, Sulechów, Czerwieńsk, Zabór i Nowogród Bobrzański. Pierwszą grupę wiekową tworzyli uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Drugą – uczniowie klas 4-6, a trzecią młodzież gimnazjalna. Rada Artystyczna (jury) brała pod uwagę dobór repertuaru do wieku wykonawcy, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdej grupie wiekowej nominowano po 3 osoby, które wezmą udział w wojewódzkim finale LKR, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015 r. w Ośrodku Kultury w Kargowej. Nominacje otrzymali:
• Natalia Zjawin z klasy II b, wychowawca Dorota Bieława
• Wojciech Grzegorczyn z klasy III B – gimnazjum, wychowawca Elżbieta Akonom

Gratulujemy uczniom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.