DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

5 maja 2015

„Dziewczynka z zapałkami”, to akcja charytatywna prowadzona w sklepie Intermarche. W tym roku szkolnym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu kilkakrotnie brali w niej udział, pakując zakupy klientów i zbierając pieniążki. W ten sposób kwestowali na rzecz najuboższych uczniów. Tym, którzy nie szczędzili datków, wolontariusze rozdawali baśniowe zapałki, które są symbolem fundacji.

Fundacja „ Dziewczynka z zapałkami” ma swoją siedzibę w Łodzi i od ponad piętnastu lat zajmuje się zbieraniem funduszy na wypoczynek, posiłki, leczenie i inne formy pomocy dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej na terenie całego kraju. Dla nich pomoc ludzi dobrej woli jest niejednokrotnie jedyną szansą na uśmiech, ciekawe spędzenie wakacji czy też zjedzenie obiadu. Dotychczas fundacja zapewniła kilku tysiącom dzieci wypoczynek w okresie letnim i zimowym.
Szkolne Koło Wolontariatu od tego roku szkolnego współpracuje z fundacją. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy chętnie i licznie pracowali w ramach tej akcji.

Opiekunowie SKW

[nggallery id=530].