IV REJONOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII

1 maja 2015

28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się IV Rejonowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej Mały Mistrz Ortografii. W zmaganiach wzięło udział 23 uczestników z 10 szkół. Przybyli do nas uczniowie ze SP nr 2 i SP nr 6 w Świebodzinie, z Kij, Brodów, Trzebiechowa, Klenicy, Kargowej, Babimostu i SP nr 1 w Sulechowie. W pierwszym etapie zmagań konkursowych napisali bardzo trudne dyktando „Orzeł w herbie”, a w drugim – test ortograficzny.
Oto laureaci konkursu:

I miejsce i tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył Jan Bajor ze SP nr 3 w Sulechowie.
II miejsce uzyskała Alicja Puchalska ze SP nr 3 w Sulechowie.
III miejsce uzyskała Zofia Zaremba ze SP nr 6 ze Świebodzina.
Zwycięzca zdobył Puchar Burmistrza Sulechowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora i Radę Rodziców naszej szkoły oraz przez Biuro Promocji Miasta Sulechowa. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom Jasiowi z klasy III d i Ali z klasy III a oraz ich nauczycielkom p. Dorocie Wieczorek i p. Bożenie Rakowskiej życząc dalszych sukcesów w zmaganiach z trudną polską ortografią. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie Dorota Wieczorek i Teresa Czerniawska.

[nggallery id=529].