Ie i Ig Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

23 kwietnia 2015

Dnia 16.04.b.r. uczniowie klasy Ie i Ig wraz z wychowawcami p. A. Kwaśnicką i K. Krzyżak wybrali się na bardzo ciekawą wycieczkę do Straży Pożarnej. Celem spotkania było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażaka i przebywanie w wozie strażackim. Strażacy chętnie opowiadali uczniom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną, ciężką i odpowiedzialną.

Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od uczniów laurki i prace plastyczne związane z pracą strażaka. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

[nggallery id=523].