MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII

1 kwietnia 2015

Dnia 30 marca 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Każda klasa trzecia wytypowała do niego po trzech przedstawicieli wyłonionych na podstawie klasowych eliminacji. Dwunastu uczniów napisało trudne dyktando „Bez tytułu”. Po sprawdzeniu prac przez komisję wyłoniono najlepszych.

I miejsce zajął  Jan Bajor z kl. III d
II miejsce zajęła Alicja Puchalska z kl. III a
III miejsce zajęła Martyna Majewska z kl. III c

Na IV miejscu uplasowały się dwie uczennice: Alicja Nowak z kl. III d i Paulina Jońska z kl.III c. W związku z tym trzeba było przeprowadzić dogrywkę, gdyż w etapie rejonowym mogą reprezentować naszą szkołę 4 osoby, bo mamy w szkole 4 klasy trzecie. Po dogrywce okazało się, że czwartą osobą biorącą udział 28 kwietnia w Rejonowym Konkursie Ortograficznym będzie Alicja Nowak z kl. III d.
Gratulujemy zwycięzcom i ich wychowawczyniom: p. Bożenie Rakowskiej, Marii Benysek i Dorocie Wieczorek, życząc sukcesów w kolejnych zmaganiach. Dyrektor szkoły i Rada Rodziców obdarowała uczestników dyplomami i nagrodami książkowymi.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Teresa Czerniawska i Dorota Wieczorek.

[nggallery id=516].