PODRÓŻ W ŚWIAT ASTRONOMII

9 marca 2015

10 lutego 2015r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w niezwykłych zajęciach w przenośnym planetarium „ASTOLAB”, które odbyły się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie. Lekcja w planetarium była wyjątkowa, ponieważ uczniowie nie siedzieli w ławkach tylko leżeli na materacach. Nie przeszkadzało to jednak temu, aby uważnie słuchali i zadawali pytania prowadzącej zajęcia p. dr Halinie Ziomek z UAM w Poznaniu.

Pokaz okazał się wielką atrakcją dla dzieci. Uczniowie odbyli „podróż” przez nasz Układ Słoneczny, byli na Marsie, wylądowali na Księżycu, obserwowali zaćmienie Słońca, odległe galaktyki, komety i deszcze meteorytów, podziwiali lodowe pierścienie Saturna, zachwycali się gdy z gwiazdozbiorów wyłaniały się postacie zwierząt i ludzi.
Zajęcia w planetarium były ciekawe i wzbogaciły wiedzę dzieci.
Mirosława Mackiewicz