Rozpoznajemy polskie drzewa- warsztaty przyrodnicze

2 grudnia 2014

W dniu 27 października 2014 roku odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas IV. Szkołę odwiedziła pani Iwona Patalan, która przeprowadziła z uczniami warsztaty przyrodnicze.

Uczniowie nauczyli się praktycznie rozpoznawać liście typowych dla naszego krajobrazu drzew: dębu, buku, kasztanowca, wierzby, brzozy. Rozpoznawali również drzewa iglaste; sosnę, świerk i modrzew. Nadleśnictwo Sulechów, w którym pracuje nasz gość przygotowało dla uczniów pomoce dydaktyczne w postaci tablic edukacyjnych, prezentacji multimedialnych, kart pracy. Rezultatem warsztatów były zielniki samodzielne wykonane przez uczniów. Wszystkim podobały się takie zajęcia, na pewno łatwiej jest rozpoznawać drzewa, które są blisko nas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam zorganizować podobne warsztaty. Dziękujemy. Nadleśnictwu Sulechów za udaną współpracę w zakresie Edukacji Leśnej.

Opracowała Anna Szymańska