Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych – na scenie

2 grudnia 2014

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych aktorzy  „Teatru w kratkę” pod kierunkiem pani Elżbiety Akonom przygotowali spektakl „Worek z bajkami” . Przedstawienie adresowane było do najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku gościliśmy również dzieci z Bajkowego Przedszkola Misia Uszatka i z przedszkola Gucio.

Młodzi aktorzy, z przymrużeniem oka, przedstawili uwspółcześnione wersje znanych bajek: „Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”. Widowisko, prócz zachęcania do odwiedzania biblioteki, miało charakter prozdrowotny. Rozbawieni widzowie dowiedzieli się, jak dotkliwe mogą być skutki niemycia owoców przed jedzeniem, braku higieny, czy niedbania o prawidłową postawę.

Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych widzów i wywołał uśmiech na wszystkich dziecięcych buziach.