„Zdrowe życie? Dni promocji zdrowego stylu życia”

13 listopada 2014

Poprzedni tydzień tj. 27-31.10.2014 r. był obchodzony w naszej szkole pod hasłem Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jak co roku gościliśmy w naszych progach wielu specjalistów. Trzecim klasom gimnazjum w wyborze przyszłego zawodu pomagał pan Radosław Dudek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Andrzej Stasiulewicz (terapeuta z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień) wraz ze swymi podopiecznymi. Zajęcia z panem Stasiulewiczem miały na celu uświadomienie uczniom pierwszych klas gimnazjum, jakie negatywne skutki wiążą się z zażywaniem środków psychoaktywnych. Podobną tematyką zajęć zajmował się pan Piotr Nagórny z Żandarmerii Wojskowej w Sulechowie, który przeprowadził prelekcje dotyczące przeciwdziałaniu narkomanii w klasach drugich i trzecich gimnazjum. W celu przeprowadzenia warsztatów odwiedziła nas również pani specjalistka ds. nieletnich z Komendy Policji w Sulechowie, Anna Kozak. Tematyka lekcji dotyczyła odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wśród klas czwartych panie pielęgniarki Janina Cholewińska i Elżbieta Turzańska przeprowadziły pogadanki na temat higieny osobistej. Klasy czwarte uczestniczyły także w spektaklu profilaktycznym pod tytułem „Strach ma wielkie oczy”. W wybranych klasach zostało przeprowadzone przez pana Jana Kowalczyka bardzo ciekawe szkolenie odnośnie udzielania pierwszej pomocy. W klasach szóstych pani Natalia Szwedo, która jest dietetykiem, przeprowadziła pogadanki odnośnie prawidłowego odżywiania. Dziewczęta z klasy III c gimnazjum promowały wśród kolegów i koleżanek, nawyk codziennego jedzenia warzyw i owoców częstując uczniów cząstkami marchewek, jabłek, gruszek i winogron. Poniżej kilka zdjęć upamiętniających wydarzenia z minionego tygodnia.

Anna Mierzwińska