Wycieczka do PKO BP w Sulechowie

13 listopada 2014

W dniach 17 X i 30 X uczniowie klasy III a oraz klasy III d uczestniczyli w wycieczkach do oddziału PKO BP w Sulechowie. Dzieci miały możliwość wejścia w te miejsca, w które nie zagląda potencjalny klient banku. Widziały skarbiec, elektroniczne „serce” banku oraz maszyny, które zbierają i segregują pieniądze wpłacane prze klientów w kasach. Pracownicy banku pokazali jak sprawdza się prawdziwość banknotów. Dzieci obejrzały film pt. „Co to jest pieniądz?”. Rozmawiały o tym, dlaczego warto oszczędzać i jak to można robić.

Przed wycieczką dzieci wykonały prace plastyczne o oszczędzaniu. Trzeba przyznać, że prace były przepiękne. Dzieci wykorzystały różne, ciekawe techniki. Pracownicy PKO wybrali po 5 prac z każdej klasy i nagrodzili je.

Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowych wiadomości, obdarowane słodyczami, kolorowankami, balonami, długopisami i różnymi innymi gadżetami. Wszystkie postanowiły oszczędzać w SKO, bo zgodnie stwierdziły, że warto.

Wycieczki zorganizowała p. Dorota Wieczorek, szkolny opiekun SKO.