Dni Ochrony Przyrody

13 listopada 2014

W miesiącu październiku obchodziliśmy Dni Ochrony Przyrody.

Uczniowie gimnazjum, należący do kół biologicznych uczestniczyli w wycieczce do Arboretum w Kórniku. Na terenie parku młodzież mogła podziwiać liczne gatunki i odmiany drzew i krzewów. Uczyła się także rozpoznawania tych gatunków. Zwiedziła także Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach z przepiękną wystawą przyrodniczą Albina Łąckiego. Przewodnikiem wycieczki był pan Tadeusz Czwałga.

Odbył się także V Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów gimnazjum. Dotyczył on wiedzy z zakresu znajomości parków narodowych oraz form ochrony przyrody na terenie Ziemii Lubuskiej. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Maria Bajor IB, Adam Janiak IIIB

II miejsce Beata Wechterowicz IIIB

III miejsce Aleksandra Dach IIB

Dzięki obchodom Dni Ochrony Przyrody uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z formami ochrony przyrody, pogłębili wiedzę o środowisku przyrodniczym własnego regionu oraz wyrobili nawyk poszanowania przyrody w każdej okoliczności.

1. Kożańska, B. Gielniak