Pielgrzymka do Rokitna

11 czerwca 2014

26 maja 2014 roku uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na pielgrzymkę do Rokitna.

Pierwszym etapem wycieczki było Gościkowo- Paradyż, gdzie obecnie znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne. Tutaj zwiedziliśmy pocysterski zespół klasztorny, który jest perłą sztuki barokowej z XVIIIw. oraz przepiękny kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto zapozaliśmy się z historią opactwa oraz wysłuchaliśmy krótkiego koncertu organowego.
Rokitno- to główny cel naszego wyjazdu. Tu uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. , zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej oraz muzeum.  Po zakupieniu pamiątek oraz posileniu się w kawiarni i herbaciarni, trochę zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domu.