Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

11 czerwca 2014

W dniu 2 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Brodach odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn szkół podstawowych. Oprócz przedstawicieli Zespołu Szkół w Sulechowie do rywalizacji przystąpili uczniowie SP w Bukowie, SP w Cigaciach, SP w Kalsku, SP w Kijach, SP w Nietkowicach,  SP-1 w Sulechowie oraz gospodarze – uczniowie SP w Brodach.  Reprezentacja naszej Szkoły, w skład której wchodzili uczniowie klasy 6b (Maria Bajor, Miłosz Gąsiewski oraz Oskar Lange), przygotowana przez p. Małgorzatę Pasterniak zajęła ostatecznie 3 miejsce.  Zawody wygrał zespół ze SP w Kijach. Bój o tytuł wicemistrza rozegrał się w dogrywce, gdyż dwie drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Brodach i Zespołu Szkół w Sulechowie zdobyły taką samą ilość punktów. Dodatkowe seria pytań uplasowała reprezentację gospodarzy na 2 miejscu. Nasi uczniowie (z rąk Burmistrza Sulechowa Pana Romana Rakowskiego) odebrali nagrody za 3 miejsce.

Małgorzata Modrzyk