DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

11 czerwca 2014

22.05.2014r. w Zespole Szkół nr 3 w Sulechowie odbył się Międzyszkolny Dzień Języków Obcych. Organizatorami były panie: Monika Maniarska, Julita Cieślik, Ewa Leśniak-Borzęcka, Arleta Opajdowska i Joanna Tomońska-Malinowska.

W potyczkach językowych  brały udział trzy sześcioosobowe zespoły gimnazjalistów: uczniowie z Gimnazjum w Trzebiechowie,  uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie oraz gospodarze – uczniowie Gimnazjum nr 3 w Sulechowie. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Dach, Victoria Szypowska, Beata Wechterowicz, Maximilian Klee, Maciej Michałów oraz Kacper Sulik.

Uczniowie rozwiązywali dwa testy – pierwszy z wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, drugi – test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego i języka niemieckiego.

W dalszej części gimnazjaliści rozpoznawali na slajdach miejsca, budynki oraz osoby związane z krajami anglo-   i niemieckojęzycznymi.

Ostatnim zadaniem konkursowym było rozpoznawanie utworów muzycznych, 10 utworów anglojęzycznych i 10 niemieckojęzycznych.

Zwycięzcami zostali uczniowie naszego gimnazjum, II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Trzebiechowie, a III miejsce Gimnazjum nr 2.

Drużyny walczyły o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.

Miło spędzony czas uświetniły występy młodych tancerek przygotowanych przez panią Aleksandrę Rogińską  oraz występy naszych szkolnych wokalistów. Mogliśmy usłyszeć Elizę Kamińską, Julię Latowską oraz Jakuba Sulka, których przygotował pan Lech Sawicki.

Nagrody  dla zawodników, dyplomy oraz puchary wręczył Pan Dyrektor Romuald Modrzyk.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za ufundowanie pucharów oraz atrakcyjnych nagród.  Dziękujemy również  panu Lechowi Sawickiemu za oprawę muzyczną oraz pani Aleksandrze Rogińskiej za występ zespołu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji Dnia Języków Obcych.

Opracowanie: Monika Maniarska