Wycieczka Koła Misyjnego do Lublina

29 maja 2014

09-11.05.2014 roku na zaproszenie siostry Anafridy Biro Koło  Misyjne udało się na wycieczkę do Lublina.  Był to wyjazd przyjaźni, który miał na celu wspieranie i motywowanie dzieci w ich angażowaniu misyjnym oraz miał ich zbliżyć do misjonarzy. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu misyjnym podczas którego poznali siostry z Madagaskaru i ojca z Ugandy. Misjonarze przybliżyli kulturę i obyczaje panujące na kontynencie afrykańskim oraz wyjaśnili, na czym polega ich codzienna praca misyjna. Był to czas nie tylko opowieści o Afryce ale także czas na jej doświadczenie, na przykład poprzez przymierzenie plemiennych strojów, dotknięcie różnych eksponatów pochodzących z kontynentu afrykańskiego a także nauki podstawowych zwrotów w języku suahili, śpiewu i tańca.

W programie wycieczki było również zwiedzanie Muzeum na Majdanku, które obejmuje teren byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Zwiedziliśmy Muzeum starodruków i sztuki sakralnej w Metropolitalnym Seminarium Duchownym, oraz Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Po wdrapaniu się na wieżę Trynitarską podziwialiśmy panoramę Lublina.

Ostatnim etapem było podsumowanie wycieczki z uczestnikami. Podczas spotkania przypominaliśmy sobie czego się nauczyliśmy, co zapamiętaliśmy i co nam najbardziej się podobało.Młodzież  z wyjazdu wróciła bardzo zadowolona.

Krystyna Zamolska