CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

29 maja 2014

Pod takim hasłem od 8 do 15 maja 2014r. obchodzono Tydzień Bibliotek . Jest to program promocji czytelnictwa, który ma na celu podkreślenie roli czytania i biblioteki w poprawie jakości życia i edukacji społeczeństwa. W obchodach Tygodnia Bibliotek uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z wychowawczyniami. Uczniowie klasy IId wraz z p. D. Wieczorek zwiedzili  9 maja Bibliotekę Publiczną Gminy Sulechów. Zapoznali się z działalnością biblioteki i  jej księgozbiorem. Natomiast 12 maja 2014r. zostali nagrodzeni uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie „ Z Wadowic do nieba – droga do świętości Jana Pawła II”

II miejsce Dawid Grzybacz kl. IIId  wych. S. Sulek

wyróżnienie Emilia Bajor kl. IIc  wych. M. Benysek

oraz nagrody otrzymali najaktywniejsi czytelnicy Biblioteki Publicznej:

Martyna Szymańska kl. VIb SP,  Weronika Czarnecka kl. Id Gim.     Gratulacje!

Grupa przedszkolna „ Muchomorki” z p. M. Wieczorek 13 maja 2014r. miała zaszczyt gościć w Bibliotece Publicznej oglądając program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Sulechowa ph. „ Do biedronki przyszedł żuk” . Ponadto uczestniczyli w zabawie oraz wspólnym  odgadywaniu  zagadek  literackich i zagadek o wiośnie ,a także  dzieci bawiły się w bibliotecznym kąciku zabaw. Przedszkolaki były zachwycone pobytem  w bibliotece. Natomiast klasa Ie z p. L. Merdas gościła w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów 14 maja oglądając przedstawienie „ Magiczna księga” w wykonaniu teatru edukacji i profilaktyki Maska z Krakowa. Aktorzy teatru w doskonały sposób wprowadzili widzów w świat baśni i fantazji zachęcając jednocześnie do czytania książek. Uczniowie klasy Ic z p. M. Mackiewicz byli gośćmi w Bibliotece Publicznej 15 maja 2014r. słuchając wierszy czytanych przez panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słowa uznania i duże brawa za odwagę otrzymał uczeń p. Mackiewicz z klasy Ic Wojciech Marzec, który fantastycznie  przeczytał wszystkim głośno wiersz J. Brzechwy „ Leń”. W tygodniową  literacką podróż do Biblioteki Publicznej Gminy  Sulechów  zabrała dzieci pani bibliotekarka Renata Cieślik. Wszyscy uczestnicy spędzili czas w przemiłej i serdecznej atmosferze.