Misterium Męki Pańskiej

15 maja 2014

Pomysł na wystawienie Misterium Męki Pańskiej zrodził się na zimowym wyjeździe dzieci i młodzieży w góry, do Karpacza.Po powrocie do Sulechowa Krystyna Zamolska przy pomocy  Małgorzaty Łuszczyńskiej opracowała scenariusz dramatu muzycznego. Przygotowania do inscenizacji trwały dziesięć tygodni.  Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Podstawowej nr1, LO i ZSP wiele godzin spędzili na próbach ,by jak najlepiej przyswoić sobie  tekst i pieśni oraz wcielić się w grane przez siebie postacie.

Celem  Misterium Męki Pańskiej było odkrycie wielkiej tajemnicy bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Boga, który tak okrutnie cierpiał, aby nas zbawić.

13.04.2014 roku w parafii św. Stanisława Kostki zostało przedstawione Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie miała okazję zobaczyć cała wspólnota parafialna oraz rodzice.

28.04.2014 roku Misterium zostało przedstawione dla młodzieży i nauczycieli z ZSP
a 29.04.2014 r. dla młodzieży z ZS nr 3 w Sulechowie. Była to lekcja duchowa, która dała wiele do przemyślenia.

Uwieńczeniem Misterium było przedstawienie w Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w dniu 4 maja 2014r

Krystyna Zamolska