Dekanalny Konkurs Biblijny

15 maja 2014

30 kwietnia 2014 r. po raz czwarty, odbył się w naszej szkole rejonowy etap Dekanalnego Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych. W tym roku uczniowie zmierzyli się z Ewangelią wg św. Jana.

Trzyosobowe zespoły, reprezentujące 9 szkół wykazały się wiedzą dotyczącą znajomości tej Ewangelii. Uczestnicy Konkursu  wzięli udział w sześciu konkurencjach. Na podstawie ilustracji mieli nadać tytuły obrazom pochodzącym z Ewangelii, rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić brakujące wyrazy w tekście, ułożyć z rozsypanki wyrazowej cytat, rozpoznać ewangeliczne wydarzenie na podstawie scenek przygotowanych przez p. Krystynę Zamolską.

Reprezentantami naszej szkoły byli: Joanna Palicka, Marta Bondyra, Wiktoria Dmytruk.

O oprawę muzyczną zadbali: Eliza Kamińska, uczennica gimnazjum i Jakub Jaskuła, absolwent naszej szkoły, tegoroczny maturzysta.

Organizatorkami Konkursu były: p. Krystyna Zamolska, p. Wioleta Konstańczak i p. Anna Kwaśnicka.

Wyniki IV Dekanalnego Konkursu Biblijnego w Sulechowie:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Klenicy

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie