VI Turniej Papieski

30 kwietnia 2014

2 kwietnia 2014 roku, w dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II,  w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze, odbył się VI Turniej Papieski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V: Maja Ławicka, Darek Juryk i Szymon Konsur.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu VI pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a szczególnie do Gorzowa WLKP.

Drużyna miała do wykonania wiele zadań, m.in. zaprezentowanie wcześniej wykonanego plakatu i papieskiego hasła Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali, rozwiązywanie krzyżówki , uporządkowanie rozsypanki wyrazowej, uzupełnienie trasy pielgrzymki na mapie i wiele innych działań.

Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale i zajęli II miejsce, spośród 13 szkół  z powiatu zielonogórskiego!

Konkurs przebiegał w radosnej atmosferze, a na koniec wszyscy zajadali się papieskimi kremówkami.

Wioletta Konstańczak