Akcje charytatywne 2013

12 marca 2014

Jak co roku uczniowie klas 0-III z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji:

„Dopomóż Świętemu Mikołajowi” oraz „Góra Grosza”.

W ramach pierwszej akcji nasi najmłodsi podopieczni wraz ze swoimi wychowawcami wcielili się w rolę pomocników św. Mikołaja i przygotowali paczki świąteczne dla swoich rówieśników z najbardziej potrzebujących rodzin. W tegoroczną akcje włączyła się również jedna z klas III gimnazjum oraz pracownicy naszej szkoły. Wspólnymi siłami udało się przygotować około 30 ogromnych paczek, które przekazaliśmy do Caritas działającego przy Kościele p.w. św. St. Kostki w Sulechowie.

Zainteresowanie tegoroczną edycją „Góry Grosza” ponownie mile zaskoczyło organizatorów. Uczniowie klas 0-III z roku na rok przekraczają granice dobroci serca i dzięki temu tym razem udało się usypać rekordową „Górę Grosza” ważącą ponad 44kg. Pieniądze zostały przekazane opiekunom Samorządu Uczniowskiego SP.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcje, w szczególności naszym uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom.

Koordynator Akcji Charytatywnych klas 0-III

Bożena Kondratowicz