Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

17 lutego 2014

17 grudnia 2013r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”. Do zmagań przystąpiło 12 uczniów z klas II i III szkoły podstawowej.

Konkurs podzielony był na dwie części. W części I było napisane dyktando pt.: „Zaczarowany flet” i dzieci dokonywały wyboru właściwej trudnej litery w 30 wyrazach. Część II była testem wielokrotnego wyboru sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych. Za obie części uczniowie mogli zdobyć maxymalnie 130 pkt.

Trzy uczennice z kl. III b: Marika Rogosz, Magda Marciniak i Weronika Wałukiewicz zdobyły wyróżnienie. Uplasowały się na bardzo wysokim 13 i 15 miejscu w Polsce!

Należy zwrócić uwagę, że również bardzo wysoką lokatę ( 17 i 19 miejsce w Polsce) zdobyli: Martyna Majewska z kl. II c oraz Jan Bajor z kl. II d. Dzieci z klas drugich pisały takie same zadania jak uczniowie klas trzecich!

Gratulujemy tak wysokich lokat uczniom oraz ich wychowawczyniom p. Teresie Czerniawskiej, p. Marii Benysek i p. Dorocie Wieczorek .

Dokładne wyniki uczniów naszej szkoły przedstawia poniższa tabela:

Nazwisko i imię Suma punktów Miejsce w Polsce Opis
Rogosz Marika  kl. III b 118 13 Wyróżnienie
Marciniak Magda kl. III b 118 13 Wyróżnienie
Wałukiewicz Weronika kl. III b 116 15 Wyróżnienie
Majewska Martyna kl. II c 114 17 Dyplom uznania
Bajor Jan kl. II d 112 19 Dyplom uznania
Wajda Katarzyna kl. III c 108 23 Dyplom uznania
Nowak Alicja kl. II d 106 25 Dyplom uznania
Kamecka Klaudia kl. II b 106 25 Dyplom uznania
Korotyniec Anita kl. III c 104 27 Dyplom uznania
Jelinek Zuzanna kl. II b 99 32 Dyplom uznania
Składanowski Maksym kl. II d 96 35 Dyplom uznania
Krochmal Julia kl. II d 90 41 Dyplom uznania

Konkurs w szkole przeprowadziła p. Dorota Wieczorek.