NOC BIOLOGÓW

31 stycznia 2014

10 stycznia 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w organizowanej przez Uniwersytet Zielonogórski Nocy Biologów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników uczelni. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pierwsze z nich –„Czy masz szansę z Herkulesem ?” , dotyczyły naszego zdrowia. Uczniowie samodzielnie dokonywali pomiarów ciśnienia, tętna i pojemności płuc, korzystali ze spirometru i stetoskopu. W trakcie drugich zajęć –„Sztuka adaptacji”, młodzież oznaczała wg klucza nazwy organizmów żyjących w wodzie oraz wysłuchała wykładu dotyczącego przystosowania roślin i zwierząt do życia w wodzie. W zajęciach uczestniczyły nauczycielki biologii i przyrody p. Barbara Gielniak, p. Lidia Kożańska, p. Anna Szymańska. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować wyjazd na nową Noc Biologów.

Anna Szymańska