Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych Szkolny i Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

1 grudnia 2013

Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco

Celem  konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” było , przede wszystkim, rozbudzanie zainteresowań literaturą , rozwijanie wyobraźni młodych ludzi, a także promowanie mody na czytanie oraz propagowanie idei  starannego głośnego czytania.

21 i 22 października odbyły się szkolne eliminacje konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”,

w których wzięło udział 35 uczniów.

Do I Gminnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa Gimnazjum

Kornelia Zjawin IVA                                                                     Eliza Kamińska IIIA

Emanuel Zienkiewicz IV B                                                         Wiktoria Zagórska II C

Wiktoria Odważna VIC                                                                Wojciech Grzegorczyn II B

29 października odbył się I Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnicy   prezentowali przygotowane wcześniej fragmenty baśni braci J. i W. Grimm i  powieści J. R. R. Tolkiena oraz wylosowane teksty wyżej wymienionych autorów.

W pierwszej części prezentowali się uczniowie szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej
w Bukowie, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, a w drugiej uczniowie z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 .

Uczestników konkursu oceniało jury w składach:

Szkoła Podstawowa                                                    Gimnazjum

przewodnicząca –  A. Wesołowska              przewodnicząca  I.  Kucharska

członkowie –  H. Dembowska                        członkowie – H. Dembowska

A. Gmiąt                                                           A. Gmiąt

D. Zakrzewska,                                              M. Kraszka

A. Jurczak.

Oto wyniki konkursu:

Gminnym Mistrzem Pięknego Czytania Szkół Podstawowych została Kornelia Zjawin SP nr 3

II miejsce zajęła Wiktoria Odważna Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce zajęła Oliwia Wałecka Szkoła Podstawowa nr 1

Gminnym Mistrzem Pięknego Czytania w Gimnazjum został Wojciech Grzegorczyn  Gim. nr 3

II miejsce zajęła Kaja Marczak Gimnazjum nr 2

III miejsce zajęła Andżelika Fafanów Gimnazjum nr 2

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

E. Akonom, M. Dzierla, M. Zielińska.