Jesienne róże

13 listopada 2013

21 października 2013r. klasa III d ze szkoły podstawowej ponownie odwiedziła Bibliotekę Miejską w Sulechowie. Tym razem uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pod kierunkiem pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wykonywali z nazbieranych liści „Jesienne róże”. Na początku zajęć panie z UTW pokazały sposób składania liści i nakładania kolejnych warstw, tak aby powstała róża. Później należało grubszą nitką związać wszystkie części, a na koniec owinąć taśmą lub wełną powstałą z ogonków liści łodyżkę. Dodatkowym elementem dekoracyjnym do róż była utworzona z liści serweta. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne czynności. Warsztaty plastyczne cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i chętnie w nich uczestniczą. Zajęcia dają im możliwość rozwijania umiejętności i zainteresowań artystycznych. Każdy uczeń wychodząc z biblioteki trzymał w ręku bukiet róż z jesiennych liści. Tradycyjnie, na zakończenie uczniowie podziękowali paniom z UTW, jednocześnie poprosili o następne spotkanie.

R.Cieślik, A.Eckert