Spotkanie z Policjantem

23 października 2013

Spotkania z policjantem w naszym oddziale przedszkolnym to właściwie tradycja.  7. X. 2013r  dzieci sześcio i pięcioletnie miały przyjemność gościć p. Policjanta. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant wskazał zagrożenia, na które mogą być narażone dzieci.  Szczególną uwagę zwracał jednak na te, które czyhają na najmłodszych w drodze do szkoły i ze szkoły. Przypominał  jak powinni zachowywać się na ulicy i czego unikać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci pochwaliły się znajomością ważnych numerów alarmowych. Starszaki w skupieniu słuchali rad i wskazówek, zadawali gościowi pytania dotyczące jego pracy, umundurowania i wyposażenia. Dzieci w prezencie dostały wycinankę z „Tygryskiem Lupo”.

W tym roku, tych cennych rad i wskazówek udzielił nam starszy sierżant  Paweł Dzięgielewski, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

M.M.