Przedszkolaki u sulechowskich strażaków

13 października 2013

Dzieci z wszystkich grup Oddziału Przedszkolnego w pierwszych dniach października wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie niezwykle gościnnie zostały przyjęte przez załogę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie.

Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, o akcjach, w których brali udział.

Dzięki ich uprzejmości przedszkolaki zobaczyły, jak wyposażony jest wóz strażacki, w jakim ubraniu pracują strażacy czy jakich narzędzi używają. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzanie hełmu strażackiego, siedzenie w wozie strażackim, wysłuchanie komendy wydawanej przez megafon i alarmu, który informuje o pożarze oraz polewanie placu wodą wężem strażackim. Zjazd strażaków po rurze dzieciaki obejrzały z otwartymi buziami i nagrodziły głośnymi brawami.

Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała a z ust niejednego chłopca padły słowa: „Jak dorosnę zostanę strażakiem!”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom Strażakom za świetne przeżycia i rewelacyjne przybliżenie swojego zawodu.

I.Ł