Gimnazjaliści w pociągu do wiedzy

3 lipca 2013

12 czerwca  o 11.45 nasza gimnazjalna lokomotywa dotarła do stacji „Gala Mistrzów”.

Jak co roku nagrodzono uczniów, którzy wyróżnili się  w poszczególnych dziedzinach nauki, zdobywając wysokie lokaty w różnorodnych konkursach przedmiotowych i artystycznych.

Tym razem, w roku Juliana Tuwima, autora najpopularniejszej polskiej lokomotywy, przyświecało nam hasło „Pociąg do wiedzy”.

Naszą podróż rozpoczął występ Szkolnego Teatru „W kratkę”. Młodzi aktorzy zaprezentowali szkolne wariacje na temat tuwimowskiej „Lokomotywy”.

Po gorących powitaniach o swoich pragnieniach, by „wsiąść do pociągu byle jakiego” zaśpiewały nam nasze wokalistki : Eliza Kamińska, Wiktoria Zagórska i Natalia Łuczyńska.

Wreszcie na znak zawiadowcy machina ruszyła i pośród stukotu szyn, gwizdów najróżniejszych lokomotyw, kolejno poznawaliśmy najznamienitszych pasażerów „trójkowego pociągu”.

Jako pierwsi na peron wjechali znawcy języka ojczystego: Karolina Bukowska, Wojciech Grzegorczyn i z tytułem mistrzowskim Agata Cogiel.

W przedziale obok miejsce zajęli  „pożeracze książek” : Anna Nocuń,  Sandra Panasiuk
i czytelnik roku – Konrad Jasiak.

W Wagonie historycznym miejscówki otrzymali: Karolina Bukowska, Jan Nowakowski , Wiktoria Skrzyniarz oraz mistrz – Maciej Michałów.

W pociągu do wiedzy o społeczeństwie prym wiedli: mistrzyni – Oliwia Bańkowska, nominowani:    Adam Kożański  i Jan Nowakowski.

Najreligijniejszymi wśród gimnazjalistów okazali się: Julia Ławicka,  Eliza Kamińska i odbierająca statuetkę – Martyna Kukwa.

W  matematycznym  wagonie liczb, pierwiastków i całek najlepszymi okazali się:

Mistrzyni –Magdalena Odważna i nominowani : Agata Cogiel i Maciej Michałów.

Tuż obok zasiedli najlepsi gimnazjalni informatycy: mistrz Mateusz Budziło  oraz

Miłosz Rodzynek  i Hubert Walczak.

W wagonie biologicznym było w tym roku bardzo tłoczno. Znaleźli się w nim: Paweł Gajek , Adam Janiak , Aleksy Kasperski , Adam Kożański , Beata Wechterowicz i aż dwie mistrzynie: Agata Cogiel   i Paula Drzymała.

Kolejni nadjechali   następcy  Kopernika, czyli nominowani w  wagonie „Geografia”. Byli to: Eryk Matusiak, Maciej Michałów i mistrz – Adam Janiak.

Kwasy, zasady, molekuły – to pojęcia nieobce osobom, które zasiadły w wagonie   „Chemia”, czyli: Agacie Cogiel , Miłoszowi  Rozynkowi i dzierżącej statuetkę mistrza- Magdzie Odważnej .

Następne na naszej stacji pojawiły się najtęższe umysły fizyczne: Eryk Wacka wraz

z mistrzynią Zuzanną Dobrochłop.

Kolejny wagon zajęli ci, którym języki obce wcale nie są aż  takie obce, czyli germaniści: Oliwia Chmiel  ( mistrz j. niemieckiego), Maximilian Klee  , Celina Świetniewska oraz angliści:    Maciej Michałów,  Celina Świetniewska (mistrz

j. angielskiego)  i  Victoria Szypowska.

W następnym wagonie królowały:  fantazja, poczucie rytmu i wyczucie barw,

w  wagonie   muzyki i plastyki  miejsca zajęli najwybitniejsi szkolni artyści: mistrzynie: Eliza Kamińska i Amanda Krzyżostaniak oraz nominowani : Natalia Łuczyńska, Eryk Wacka, Wiktoria Zagórska.

Na końcu, choć na pewno nigdy „nie ostatni” , na peron wjechali ci, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy: wolontariusz roku – Arkadiusz Banaszkiewicz i tuż za nim Szymon Czapliński i Arek Szymczak .

Nasza podróż nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie   piękne głosy  naszych wokalistek. Urozmaicały ją również wspaniałe występy pary tanecznej – Julii Ławickiej i Patryka Janczarka. Łezka się w oku zakręciła na wiadomość, że były to już ostatnie występy tej utalentowanej pary. W naszej Gali Mistrzów nie mogło zabraknąć wspaniałych dziewcząt

z Formacji Tanecznej JUMP oraz recytatorów : Agaty Cogiel i laureata Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego – Wojtka Grzegorczyna.

Wszystkim mistrzom i nominowanym serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, iż w następnym roku będzie nas jeszcze więcej.