I Lubuski Sejmik Dziecięcy 2013

26 czerwca 2013

11. 06. 2013 uczniowie z klas IV b i V b uczestniczyli w I Lubuskim Sejmiku Dziecięcym   w Zielonej Górze.

Część uczestników Sejmiku miała okazję wzięcia czynnego udziału w obradach, wcielając się w na kilka godzin w rolę radnego województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Dmytruk z klasy V b. Wzorem prawdziwego sejmiku przeprowadzono również wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących Sejmiku.

W programie znalazła się lekcja europejska pt. „ Czym jest Europejski Fundusz Społeczny”.

Powołanie I Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego miało na celu popularyzowanie idei samorządności lokalnej wśród młodych ludzi.

Nasi uczniowie mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji i niespodzianek m.in. występ zespołu

„SKT MEGA DANCE”.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak poczęstowała pysznym tortem wszystkich uczestników Sejmiku.

Nasi uczniowie Miłosz Gąsiewski i Maria Bajor oraz opiekun  pani Wioletta Konstańczak udzielili wywiadu dla Radia Zielona Góra.

Opracowały A. Żytkowicz i W. Konstańczak